Байерн победи Аугсбург с 1:0

Баварците преполовиха сезона като лидери след труден успех в Аугсбург

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Байерн спечели трудно с 1:0 при визитата си на Аугсбург в мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига и преполови сезона като лидер с аванс от четири точки пред РазенБалшпорт Лайпциг, който победи с 1:0 у дома срещу Унион (Берлин).

Роберт Левандовски (13-дузпа) вкара единствения гол в Аугсбург още в началото, а до края на първата част баварците пропуснаха няколко изгодни възможности да удвоят преднината си.

След почивката играчите на Ханзи Флик играха кошмарно слабо и само късметът ги спаси от издънка. В 77-ата минута Аугсбург получи златен шанс да възстанови равенството, след като Бенжамен Павар игра с ръка в наказателното поле на гостите, но пропуск от бялата точка направи Алфред Финбогасон, който прати топката в страничната греда. До последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен и Байерн се поздрави с крайния успех.

С успеха баварците остават едноличен лидер във временното класиране с 39 точки, запазвайки преднината си от четири точки пред втория РБ Лайпциг. По същото време „биковете“ също постигнаха минимална победа у дома срещу Унион (Берлин) след гол на Емил Форсберг и вече са с 35 точки.

В другите срещи от кръга днес Шалке 04 загуби у дома от Кьолн с 1:2 в по-ранен час, Фрайбург и Айтрахт Франкфурт завършиха 2:2, а Арминия (Билефелд) постигна класическа победа с 3:0 срещу гостуващия Щутгарт.