Байерн разби Фортуна (Дюселдорф) с 5:0

Баварската машина прегази пореден опонент и дръпна с 10 точки на върха

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Байерн прегази у дома Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига и направи поредна крачка към осма поредна и рекордна 30-а титла.

Датският защитник Матиас Йоргенсен си вкара автогол в 15-ата минута, а Бенжамен Павар (29) удвои преднината на домакините след асистенция на Йошуа Кимих. Още преди почивката разликата стана класическа, след като Роберт Левандовски (43) се разписа, възползвайки се от пас на Томас Мюлер.

В началото на второто полувреме Левандовски (50) отново бе точен, този път след подаване на Серж Гнабри. Така той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата.

Скоро след това 19-годишният канадски талант Алфонсо Дейвис (52) реализира за 5:0, а баварците намалиха оборотите и до края на мача не отбелязаха други попадения.

След успеха си Байерн има 67 точки на върха и 10 повече от Борусия (Дортмунд), който утре гостува на Падерборн. Фортуна е на 16-а позиция с 27 точки.