Байерн разби Шалке 04 с 5:0

Байерн гази с 5:0, диша във врата на лидера РазенБалшпорт (Лайпциг)

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Байерн записа една от най-впечатляващите си победи този сезон - 5:0 над друг от челниците в Бундеслигата Шалке 04. Мачът от 19-ия кръг не оправда очакванията за дерби. Баварците прегазиха гостите от Гелзенкирхен и след изразителния успех дишат във врата на лидера в Германия. На върха с 40 точки е РазенБалшпорт (Лайпциг), който по-рано днес се издъни, губейки с 0:2 гостуването на Айнтрахт (Франкфурт).

Байерн събра 39 и скочи на второто място. Трети с 38 точки е Борусия (Мньонхенгладбах), Борусия (Дортмунд) има 36, а Шалке 04 е пети с 33.

Избраниците на треньора Ханзи Флик нямаше проблеми с "кралскосините", на които поведоха с 2:0 до почивката. В шестата минута голмайсторът Роберт Левандовски откри резултата, възползвайки се от грешка на вратаря Маркус Шуберт, в добавеното време на първата част Томас Мюлер удвои.

В 50-ата Леон Горецка вкара за 3:0, а до края Байерн стигна до още две попадения. В 58-ата се разписа Тиаго Алкантара, а 5:0 направи Серж Гнабри.