Байерн смачка Бенфика

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Байерн Мюнхен разгроми Бенфика с 4:0 в мач от третия кръг от група „Е“ на Шампионска лига, игран на „Ещадио да Луш“. Баварците стигнаха до изразителния успех в рамките на само 15 минути.

Лерой Сане откри резултата в 70-ата минута с хубаво изпълнение на пряк свободен удар. 10 по-късно Евертон си отбеляза злощастен автогол, а дежурното попадение на Роберт Левандовски (82‘) не закъсня. Отново Лерой Сане попадна в прегръдките на своите съотборници в 84-ата минута за крайното 4:0.

Очаквано, баварците бяха по-добри, но страхотните намеси на стража на домакините усложни до голяма степен задачата на футболистите на Юлиан Нагелсман, които трябваше да „натиснат газта“, за да спечелят 3-те точки.

За последно двата отбора се изправиха един срещу друг в Шампионска лига през сезон 2018/2019 – отново в груповата фаза. Тогава баварците записаха две победи (2:0 и 5:1).

Байерн и Бенфика отново ще премелят сили в следващия кръг (02.11), като срещата ще бъде на „Алианц Арена“ в Мюнхен.