Базел пожали Айнтрахт в реванша

4 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Базел спечели и реванша срещу Айнтрахт (Франкфурт) от 1/8-финала в Лига Европа. Швейцарският тим този път пожали своя съперник, като го победи само с 1:0 след гол на Фабиан Фрай в 87-ата минута. В първата среща Базел се наложи с 3:0 в Германия и с общ резултат 4:0 се класира напред. Домакините имаха още доста положения в мача, а Кевин Трап направи няколко ключови спасявания, за да опази вратата си.

Базел бе отборът, който създаде по-опасните положения през първата част. Първо Артур направи голям пропуск отблизо след центриране от фаул, но защитник докосна топката в последния момент и му попречи да отправи добър удар.

След това Видмер стреля отдалеч и Кевин Грап трябваше да прави спасяване. Две минути по-късно Петрета получи центриране в наказателното поле и шутира от движение, но отново Трап се намеси решително.

В същото време гостите по-радко стигаха до добри възможности, една от тях бе в 45-ата минута, когато Бас Дост стреля с глава над вратата.

И през второто полувреме домакините продължиха да са по-опасни. В 47-ата минута Видмер изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее. След това на два пъти топката бе чистена от голлинията. Първо в 62-ата минута след изстрел на Щокер, а след това и в 75-ата минута след удар на Джумерт отблизо.

В 85-ата минута Трап трябваше да прави ново спасяване след като Кампо изскочи сам срещу него. В 87-ата минута обаче вратарят бе безпомощен. Фабиан Фрай получи на границата на пеналта и като на шега напредна, финтира стража и отбеляза за 1:0.

Така Базел записа втори успех над Айнтрахт и убедително се класира на 1/4-финала, където ще играе с Шахтьор (Донецк).