Бенфика направи голяма крачка към групите на ШЛ

Резултатът 2:0 в полза на гостите се запази и до последния съдийски сигнал

2 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Бенфика спечели с 2:0 първия мач срещу Динамо Киев от плейофите за групите на Шампионска лига. Двубоят се изигра в Лодз, Полша заради войната в Украйна.

Португалският гранд видимо беше по-класният отбор и успя да достигне до комфортен аванс преди реванша следващата седмица.

Динамо Киев имаше своите положения, но не успя да реализира нито едно от тях и ще трябва да се надява на голям обрат във втория мач.

И двете попадения в мача паднаха преди почивката. Жоао Марио изведе Жилберто в наказателното поле. Той с мощен удар в близкия ъгъл се разписа за 1:0. Топката рикошира от крака на защитник, което допълнително затрудни вратаря на домакините Георгий Бущан.

В 11-ата минута Одисеас Влаходимос трябваше да се намесва решително. Той спря капитанът на киевчани Виктор Циганков.

В 34-тата минута отново Циганков стреля много опасно, но не намери целта. Така се стигна до 37-ата минута, когато Бенфика удвои преднината си. Давид Нереш отне топката и подаде на Гонзало Рамош. Голямата надежда на португалците нямаше как да пропусне от стопроцентова позиция.

След почивката Бенгика понамали оборотите и главно целеше да запази преднината си, така че не предприемаше излишни рискове. Динамо Киев хвърли всички сили да върне поне един от головете, но неуспешно. Резултатът 2:0 в полза на гостите се запази и до последния съдийски сигнал.