Берое постигна обрат за трета поредна победа

Нови попълнения се разписаха за тима на Херо

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Берое спечели с 2:1 гостуването на Витоша (Бистрица) от 22-ия кръг на еfbet Лига. Избраниците на Димитър Димитров-Херо стигнаха до трите точки след обрат. Още в третата минута домакините поведоха чрез Георги Амзин, в 25-ата Алиун Фал изравни, а в 90-ата друго от новите попълнения на гостите успя да се разпише - Гаюс Макоута.

Победата е трета поредна за Берое в първенството. Старозагорци събраха 34 точки и се изкачиха на петото място, с една повече от шестия Черно море. Витоша е на последното място с едва 5 точки.

За гостуването в Бистрица Димитър Димитров направи една промяна в състава в сравнение предишния кръг - победата с 2:0 над Етър, която също дойде след голове в края на двубоя. В стартовия състав днес беше Алиун Фал, който замени Ибрахима Конте.

Още в първата минута Крум Стоянов пробва прехвърлящ удар, който Християн Василев улови. В третата "тигрите" поведоха. След изпълнение на корнер топката попадна в Атанас Кабов, който центрира към Георги Амзин и той засече с глава - 1:0.

В 25-ата Берое изравни. Фуртадо отне топката в центъра, напредна и подаде на Фал, който беше непокрит в наказателното поле на Витоша. Сенегалецът реализира с точен изстрел за 1:1.

Малко преди почивката Мартин Камбуров се размина на сантиметри да засече топката в мрежата от близка дистанция.

През втората част избраниците на Херо бяха по-активни, редувайки пропуски. Чак в 90-ата минута Берое успя да обърне резултата. Резервата Ибрахима Конте свали центрираната топка към Гаюс Макоута, който я изпрати в горния ляв ъгъл на вратата на Витоша и гостите спечелиха с 2:1.

За Алиун Фал и Макоута това бяха дебютни попадения в българския шампионат.