Бетис разби Еспаньол с 4:1

2 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Бетис обърна Еспаньол и го победи с категоричното 4:1 в мач от 22-рия кръг на Серия А. Каталунците поведоха с ранния гол на Раул де Томас, но гостите стигнаха до обрата и трите точки. Точни за Бетис за изразителната победа бяха Гуидо Родригес, Уилиан Жозе и Борха Иглесиас. Последния се разписа на два пъти.

С категоричния успех Бетис се изкачи до третото място в подреждането с актив от 40 точки, докато Еспаньол остава 11-и с 27.

Домакините се възползваха от първата си чиста ситуация и поведоха с гол на Раул де Томас в 14-ата минута. Оскар Хил го изведе и той отправи силен удар, с който не остави шансове на Клаудио Браво.

Сякаш този гол раздразни андалусийците, които много бързо съумяха да се върнат в срещата. Половин час след началото Алеиш Видал игра с ръка в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Борха Иглесиас, който не сбърка и възстанови равенството.

Още преди почивката Бетис направи пълния обрат в резултата. Набил Фекир центрира в наказателното поле, а Гуидо Родригес засече с глава и вкара за 2:1.

В началото на втората част гостите нанесоха трети удар. Иглесиас се освободи от пазачите си и от непосредствена близост нямаше как да пропусне.

В 68-ата минута Кристиан Тейо имаше страхотен шанс да направи преднината на Бетис още по-убедително, но бившият играч на Барселона не съумя да преодолее Диего Лопес.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Набил Фекир се отчете с нова асистенция, а Бетис все пак стигна до четвърти гол. Уилиан Жозе се озова сам срещу Лопес и успя да вкара за крайното 4:1.

В 82-рата минута голмайсторът за Еспаньол Раул де Томас изпусна нервите си и влезе остро в краката на противник. За това свое действие заслужи втори жълт, респективно червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Численото неравенство обаче не оказа влияние върху крайния резултат.

В следващия кръг Бетис посреща Виляреал, докато Еспаньол се изправя срещу Атлетик Билбао.