Бетис си тръгна с трите точки

Осасуна остава с 8 точки на 10-ата позиция

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Бетис победи Осасуна с 3:1 в гостуването си от 6-ия кръг на Ла Лига в Памплона. Севилци показаха повече настоятелност и заслужено измъкнаха трите точки.

Първото полувреме двата тима си размениха по един гол, а любопитното е, че те бяха отбелязани от играчи със сходни имена. Кике Ермосо даде преднина на Бетис в 21-ата минута, а след това Кике Гарсия изравни за Осасуна в 39-ата минута.

Гостите успяха да измъкнат победата през втората част. Първо Хуанми изведе севилци напред в 80-ата минута, а след това Вилиан Жозе в добавеното време окончателно реши всичко в мача.

Така Бетис събра актив от 9 точки и излезе на 8-ото място в класирането. Осасуна остава с 8 точки на 10-ата позиция.