Без Антов Болоня стигна до хикс срещу Верона

Попаденията за домакините от Верона бяха дело на Давиде Фараони и Никола Калинич. За Болоня точни бяха Лоренцо де Силвестри и Родриго Паласио

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Болоня стигна до равенство 2:2 срещу Верона в мач от 37-ия кръг на Серия А. Българският национал Валентин Антов бе в групата на "синьо-червените", но така и не се появи на терена.

Попаденията за домакините от Верона бяха дело на Давиде Фараони и Никола Калинич. За Болоня точни бяха Лоренцо де Силвестри и Родриго Паласио, който донесе точката на своя тим десетина минути преди края на редовното време.

След равенството Верона събра 44 точки и заема 10-то място във временното класиране. Болоня пък са 11-ти с 41. До края на първенството остава един кръг.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха още във втората минута. Давиде Фараони бе изведен в наказателното поле на Болоня, като с мощен удар в десния ъгъл на вратата направи резултата 1:0. Малко по-късно Верона получи право да изпълни непряк свободен удар в пеналта на гостите. Матия Закани стреля след добро подаване, но защитник на "синьо-червените" успя да избие в корнер.

В 32-ата минута Болоня стигна до изравнително попадение. Лоренцо де Силвестри се възползва от една отскочила топка в наказателното поле на домакините и с точен изстрел в долния десен ъгъл се разписа.

Верона стартира много добре втората част и стигна до гол в 53-ата минута. Дарко Лазович центрира в наказателното поле на Болоня, където Никола Калинич бе най-съобразителен и отбеляза за 2:1. Гостите опитаха да натиснат съперника си, но с пропуски се отличиха Родриго Паласио и Муса Бароу.

В крайна сметка Болоня изравни десетина минути преди края на редовното време. След центриране в пеналта на Верона Родриго Паласио се възползва и не остави никакви шансове на стража на домакините, като по този начин оформи крайния резултат - 2:2.