Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0

Талантът Димитър Тонев с красив гол

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Ботев (Пловдив) спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Враца) в мач от десетия кръг на efbet Лига и се върна на победния път. "Канарчетата" загубиха с 0:5 от ЦСКА 1948, след което направиха 1:1 с Етър, но днес се възползваха от открилите им се ситуации и стигнаха до успеха срещу врачани. Благодарение на победата Ботев (Пловдив) скочи в класирането и прати Левски на 11-ото място. "Жълто-черните" са девети с 12 точки, колкото има и Ботев (Враца), докато "сините" са с 11 в актива си.

Победата за Ботев (Пд), воден от треньорския тандем Петър Пенчев - Георги Онов дойде след голове през второто полувреме. Във вратата на врачани се разписаха Атанас Илиев и Димитър Тонев.

През първата част "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения бяха пред вратата на Георги Аргилашки. В 18-ата минута Даниел Генов от чиста позиция се размина с топката, а в 27-ата Юлиан Ненов също не успя да отбележи.

След почивката "канарчетата" доминираха. В 52-ата минута Димитър Тонев финтира защитник в зелено, но останал на добра позиция се подхлъзна и не успя да стреля. В 56-ата "канарчетата" откриха резултата, макар и с доза шанс. Славчо Шоколаров центрира отдясно, вратарят на гостите Красимир Костов изби топката, но тя рикошира в тялото на Атанас Илиев и влетя във вратата - 1:0.

В 66-ата минута Димитър Тонев ознаменува добрата си игра с прекрасен гол. Сърцатият талантлив халф, който днес има имен ден, премина през няколко бранители и с мощен удар под гредата разстреля Костов за 2:0.

До края Неделев на два пъти не успя да вкара и Ботев се размина с по-изразителна победа.