Бразилец спаси Реал в края на зрелище

"Кралете" наваксаха сериозен пасив срещу Елче в Мадрид

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лидерът Реал (Мадрид) се подхлъзна у дома и завърши 2:2 с Елче в мач от 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Лукас Бойе (42) и Пере Мия (76) вкараха головете за гостите. Карим Бензема изпусна дузпа в 33-ата минута, а Лука Модрич (82-дузпа) бе точен от бялата точка и Едер Милитао (90+2) донесе точката на "кралете", които елиминираха този съперник с 2:1 след продължения от турнира за Купата на Краля.

Преди срещата двата отбора и зрителите отдадоха почит на една от най-големите легенди на домакините - Франсиско Хенто, който почина през седмицата на 88-годишна възраст и остава в историята като единственият футболист с 6 купи на европейските шампиони.

Мачът бе динамичен с атаки и към двете врати. Първата сериозна възможност пред домакините се откри в 11-ата минута след страхотно взаимодействие между Бензема и Винисиус Жуниор. Бразилецът бе изведен във вратарското поле, но не успя да преодолее стража на Елче. Три минути след това страховит шут с външен фалц на Тони Кроос прати топката покрай дясната греда на Бадия.

В 23-ата минута халфът на Елче Тете Моренте получи тежка контузия при единоборство с Каземиро и бе изнесен на носилка, а на негово място влезе Фидел. Четири минути след това удар на Карим Бензема бе спасен от вратаря Бадия.

В 33-ата минута Реал получи правото да изпълни дузпа, след като Паласиос събори Винисиус в наказателното поле. От бялата точка Карим Бензема обаче прати топката далеч от целта, пропускайки за първи път след 13 точно изпълнени дузпи преди това. Гостите пък поведоха с първия си удар във вратата на Куртоа. Хубаво центриране на Фидел от левия фланг намери Лукас Бойе (42) между централните бранители на Реал и нападателят с глава се разписа за 0:1.

Домакините вдигнаха оборотите и на четири пъти имаха възможност да изравнят до почивката. Вратарят Едгар Бадия обаче ги отчая с невероятните си намеси след удари на Менди, Бензема, Кроос и Каземиро.

В 52-ата минута "белият балет" получи втора дузпа, но след проверка с ВАР съдията промени решението си. Еден Азар падна в наказателното поле след единоборство с Паласиос и първоначално арбитърът посочи бялата точка, но след преглед на ситуацията прецени, че контактът между двамата е в рамките на правилата. Шест минути след това Бензема напусна принудително заради болки в задната част на бедрото на левия крак, а мястото му на терена бе заето от Лука Йович.

"Кралете" продължиха да натискат и в 71-ата минута се откри чудесна възможност за Винисиус, който получи топката пред вратарското поле от Модрич, но техничният му шут не намери далечния ъгъл. Елче удвои аванса си чрез Пере Мия (76), който смълча трибуните на "Сантиаго Бернабеу".

Играчите на Реал отново се хвърлиха в атака, но късметът ги загърби 120 секунди по-късно. Каземиро скочи най-високо и отправи удар с глава, при който топката разтресе напречната греда и излезе в аут. В 82-ата минута реферът посочи бялата точка след проверка с ВАР за игра с ръка на Пере Мия, а зад топката застана Лука Модрич, който намали на 1:2.

"Кралският" клуб продължи да натиска и в добавеното време бразилският защитник Едер Милитао (90+2) се извиси при поредното центриране на Винисиус и с глава оформи крайния резултат.

След равенството Реал продължава да е лидер с 50 точки и 4 повече от Севиля. Елче заема 15-а позиция с 23 точки.