Челси изостана с 0:3, но взе точката в 93-ата минута

"Сините" тотално надиграха УБА и могат донякъде да бъдат доволни

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

С гол в добавеното време Челси измъкна равенство 3:3 като гост на Уест Бромич Албиън в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

Двата отбора изиграха едно от най-странните първи полувремена, защото домакините нанесоха три тежки удара (два гола на  Калъм Робинсън и попадение на Кайл Бартли) още до 28-ата минута, макар да бяха тотално надиграни от "сините".

Логиката на стадион "Дъ Хоутърнс" започна да се завръща след почивката, когато Мейсън Маунт (55 минута) и Калъм Хъдсън-Одой (70 минута) върнаха интригата. В 93-ата минута Тами Абрахам донесе заслужената точка на своите.

Челси се качи на шесто място с актив от 4 точки, докато Уест Бромич Албиън излезе от опасната зона и вече е 15-и с една точка.

"Дроздовете" откриха резултата още в четвъртата минута, когато Калъм Робинсън порази целта при първото интересно положение. Той навлезе в наказателното поле след пас на Матеуш Перейра и отправи диагонален изстрел с левия крак, намирайки долния десен ъгъл.

Постепенно Челси вдигна оборотите и стигна до няколко много опасни ситуации. Мейсън Маунт подаде на Кай Хаверц, който заложи на много силен изстрел, но Сам Джонстън спаси. След това Тами Абрахам направи голям пропуск, когато би над вратата от добра позиция.

Четвърт час след началния съдийски сигнал и напречната греда помогна на домакините, отказвайки Тимо Вернер от първото му попадение за "сините". И този път заслугата за положението беше на Маунт, а на доминиращите гости им липсваше само точността в заключителния удар.

Както често става във футбола, последвалите събития нямаха нищо общо с логиката, защото УБА удвои аванса си, а Робинсън отново попари съперника, а груба грешка в отбрана допусна новото попълнение на Челси Тиаго Силва.

Още преди изтичането на половин час игра шокът за лондончани стана пълен - 3:0 за УБА! Кайл Бартли беше оставен напълно сам на границата на малкия пеналт и вкара без проблеми в близкия ъгъл, като засадата в случая беше покрита от пропусналия да се изтегли Рийс Джеймс.

Веднага след почивката Челси продължи да доминира и разиграваше топката много добре, но последният пас не се получаваше. Все пак логичното се случи десетина минути след подновяването на играта, когато един от най-добрите на терена Мейсън Маунт намери долния ляв ъгъл с тупалка извън пеналта.

Двайсетина минути преди края на редовното време напористата игра на Челси даде резултат и Калъм Хъдсън-Одой върна своите в битката за точката след комбинация с Кай Хаверц и точен удар в долния десен ъгъл.

Робсън-Кану пропусна една от редките възможности за Уест Бромич през второто полувреме, когато изстреляната от него топка профуча покрай страничната греда. В този период Челси вече изпускаше инициативата и умората започваше да натежава у играчите на Франк Лампард.

В 89-ата минута Тимо Вернер отправи точен, но сравнително слаб удар, който дори се получи като подаване за вратаря на УБА - Сам Джонстън.

В 93-ата минута справедливостта все пак възтържествува и Челси грабна точката с гол на Тами Абрахам. Той трябваше само да направи добавка на празна врата, като преди това Джонстън не се намеси по най-добрия начин при диагоналния нисък шут на Маунт.