Челси победи Лестър и е на 1/2 финал за ФА Къп

Единственото попадение в мача заби Рос Баркли в 63-ата минута

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Четвъртият във Висшата лига Челси спечели с 1:0 при визитата си на третия Лестър и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. „Сините“ са третият тим, достигнал тази фаза след Манчестър Юнайтед и Арсенал, елиминирали съответно Норич и Шефилд Юнайтед.

„Лисиците" бяха по-активни в началото, но аржентинският страж на гостите Кабайеро се намесваше с вещина и най-вече при удара в 20-ата минута на Тилеманс. Каспер Шмайхел също имаше една решаваща намеса в 31-вата минута, когато изби с върха на пръстите си удар на Пулишич. Това бе и най-добрата ситуация за гол преди почивката.

В самия край на първата част Джейми Варди се измъкна зад гърба на защитата на гостите и шутира по диагонала, но топката премина встрани от вратата.

През второто полувреме в 55-ата минута Тами Ейбрахам вкара топката във вратата зад Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада. Лестър отговори с центриране на Бен Чилуел отляво, след което топката "кацна" върху напречната греда.

Рос Баркли (63) вкара след центриране на Вилиан отдясно и даде аванс на Челси, а този гол се оказа и единственият в мача, след като до последния съдийски сигнал домакините така и не успяха да отвърнат на удара.