Челси победи Лийдс с 3:0

С трите точки лондончани направиха решителна крачка към запазване на трето място

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Челси победи с 3:0 Лийдс в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Мейсън Маунт и Кристиан Пулишич бяха точни за гостите в началото на двете полувремена, а в края се разписа и Ромелу Лукаку. В средата на първата част пък Дан Джеймс остави домакините с човек по-малко.

С трите точки лондончани направиха решителна крачка към запазване на трето място, докато йоркширци са в зоната на изпадащите, като имат и мач повече от съперниците за оцеляване.

"Сините" започнаха ударно и поведоха още в 4-ата минута чрез Мейсън Маунт. Рийс Джеймс получи пространство отдясно и напредна към наказателното поле, където подаде към Маунт, който отбеляза с мощен удар в горния ъгъл.

В 24-ата минута Дан Джеймс получи директен червен картон, след като връхлетя по ужасен начин в крака на Матео Ковачич. Хърватският национал не успя да продължи и бе заменен от Рубен Лофтъс-Чийк. Веднага след това гол на Лукаку бе отменен заради засада.

10 минути след началото на второто полувреме тимът на Томас Тухел реши двубоя в своя полза. Жуниньо намери Маунт, който с едно докосване продължи към Пулишич и американският национал вкара с безкмопромисен шут от границата на пеналта.

В 83-ата минута Челси направи контраатака, при която Лукаку бе изведен на стрелкова позиция. Белгиецът обаче не бързаше да завърши и разигра четирима бранители преди да опъне мрежата, оформяйки класиката. Това беше трето попадение за нападателя в последните два мача.