Челси разби Малмьо с 4:0

2 годиниФутбол 10 Симеон Кисьов

Челси тресна с 4:0 Малмьо и записа втора победа в група "Н" на Шампионската лига.

Така лондончани събраха 6 точки от три мача и направиха важна крачка към първите две места и класиране в следващата фаза на турнира.

Два гола от дузпи за действащите носители на Шампионската лига заби Жоржино (21 и 57-ата минута), по едно попадение добавиха Андреас Кристенсен (9) и Кай Хавертц (48).

Като цяло Челси тотално доминира в срещата, създаде половин дузина голови положени, вкара четири гола и заслужено си взе победата и трите точки. Неприятните новини за домакините обаче бяха свързани с контузиите на Ромелу Лукаку и Тимо Вернер, които бяха сменени още преди почивката.

Гостите от своя страна с нищо не показаха, че заслужават нещо в тази среща и логично загубиха.

В друг двубой от тази група Ювентус излъга с 1:0 Зенит в Санкт Петербург. "Старата госпожа" е лидер с девет точки, Челси е с шест, Зенит с три, а Малмьо е на дъното с три поредни загуби.