Черната серия на Ботев (Враца) продължава

Врачани изтърваха два гола аванс срещу Локо (София)

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ботев (Враца) сложи край на серията си от три поредни загуби, след като в мач от 10 кръг на efbet Лигата направи домакинско 2:2 с Локомотив (София). Врачани изтърваха аванс от два гола, а в края доиграха срещата с двама души по-малко. От друга Ботев продължи черната си поредица и вече шест мача няма победа в шампионата, докато „железничарите“ са в серия от пет поредни двубоя без поражение – два успеха и три равенства.

И четирите гола в срещата паднаха в първия половин час. Първо домакините набързо взеха аванс от 2:0. Дориан Бабунски се разписа още в осмата минута, когато засече центриране от фаул отдясно, а четири минути Антонио Георгиев беше точен с глава след подаване от корнер. И двете асистенции бяха на Юлиан Ненов.

В 20-ата минута Илия Димитров намали пасива на гостите. Той наказа грешка на вратаря на Красимир Костов, който не успя да улови топката след центриране. Десет минути по-късно Александър Александров изравни с краси гол, дошъл след удар от границата на наказателното поле.

Второто полувреме не представи толкова интересни ситуации. В 53-ата минута попадение на Мартин Николов за Ботев (Враца) беше отменено заради засада на Чавдар Ивайлов. В края на мача домакините получиха два червени картона в рамките на една минута. Красимир Тодоров беше изгонен заради удар с лакът в лицето на съперник, а Йоан Бауренски получи втори жълт картон и също напусна терена.

Ботев (Враца) и Локомотив (София) останаха съседи в класирането. Врачани са осми с 10 точки, докато „железничарите“ заемат седма позиция с 13 т., но и с мач по-малко. В следващия кръг Ботев гостува на Пирин (15 октомври), а Локомотив (София) приема Левски на 17 октомври.