Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:1

Курьор герой в последния си мач

1 годинаФутбол 11 Симеон Кисьов

Черно море победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) и се класира на 1/4-финалите за Купата на България. Овациите са за Матиас Курьор, който блесна с два гола в последния си мач за "моряците".

Припомняме, че в четвъртък варненският клуб свика пресконференция, на която 34-годишната звезда съобщи, че прекратява състезателната си кариера. Курьор беше над всички днес на стадион "Тича", като малко преди края на двубоя Илиан Илиев го замени, за да може публиката бурно да го аплодира.

"Смърфовете" откриха резултата в края на първото полувреме чрез Бирсент Карагарен, а в добавеното време Курьор изравни. В 66-ата минута отново той попадна в прегръдките на съотборниците си и Черно море обърна резултата - 2:1.

В добавеното време на срещата появилият се като резерва Ангел Ангелов реализира страхотен гол от малък ъгъл за крайното 3:1.