Четвърта поредна победа за Марсилия

С тази победа марсилци, които са и с мач по-малко, събраха 21 точки и вече са трети, като изостават само на три точки от лидера Пари Сен Жермен

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Олимпик (Марсилия) постигна четвърта поредна победа в първенството, след като спечели с 3:1 домакинството си на Нант. С тази победа марсилци, които са и с мач по-малко, събраха 21 точки и вече са трети, като изостават само на три точки от лидера Пари Сен Жермен.

Домакините имаха надмощие през по-голямата част от мача и още във 2-ата минута стигнаха до преднина, след като Флориан Товен се възползва от подаване на Валентен Ронжие. В следващите минути Марсилия пропусна да увеличи аванса си. На два пъти с пропуски се отличиха Микаел Кюсенс и Дарио Бенедети.

Натискът на Марсилия продължи и последваха нови възможности, открили се пред Димитри Пайе, Бенедети и Товен. В 32-ата минута Алваро Гонсалес направи поредния пропуск, но секунди по-късно Кюсанс изведе Пайе, който нахлу от дясно и вкара за 2:0.

След почивката картината не се промени и в 59-ата минута беше отсъдена дузпа. Жан-Шарл Кастелето от Нант игра с ръка, а Бенедето от 11-те метра направи 3:0. Бенедето пропусна още една възможност 10 минути по-късно, а "канарчетата намалиха  чрез Людовик Блас.