Давид Вия с първи гол в Мейджър Лийг Сокър

Испанецът направи и асистенция за успеха на Ню Йорк Сити

9 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Давид Вия откри головата си сметка в МЛС. 33-годишният испанец вкара едно попадение и направи асистенция при победата на тима си Ню Йорк Сити с 2:0 над Ню Инглънд Революшън.Давид  Вия откри резултата в 19-ата минута, а в 84-ата минута подаде за попадението на Патрик Мълинс. Освен това Давид Вия влезе в историята на Ню Йорк Сити като автор на първия гол на клуба в домакински мач от МЛС.Давид Вия, който е бивш играч на Валенсия, Барселона и Атлетико (Мадрид), през есента игра за австралийския Мелбърн Сити, който също е собственост на Манчестър Сити.