Дебютант зарадва Виляреал със страхотен късен гол

Това е четвърта победа в последните пет шампионатни мача на “жълтите”, която вдигна тима до седмата позиция

4 годиниФутбол 10 Симеон Кисьов

Виляреал се справи с 2:1 с Алавес в мач от 21-вия кръг на Ла Лига. 19-годишният дебютант Фернандо Ниньо реализира победния гол в 89-ата минута. Преди това точни бяха Карлос Бака (10) и Хоселу (80). Това е четвърта победа в последните пет шампионатни мача на “жълтите”, която вдигна тима до седмата позиция.

В десетата минута Мой Гомес получи пас отляво и пусна успоредна на голлинията топка, която Карлос Бака засече - 0:1. Баските отговориха с няколко добри атаки. В 57-ата минута вратарят на “подводницата” Серхио Асенхо отрази. Три минути по-късно отново Асенсо спаси след удар на Ману Гарсия. В 63-ата Фернандо Пачеко се намеси на другата врата. В 80-ата Хоселу изравни, след като получи подаване в наказателното поле и под ъгъл преодолвя вратаря. В 89-ата младокът Ниньо се сдоби с хубав пас от Ману Тригерос и завърши зрелищно в мрежата.