Диви "жребчета" прегазиха звездния Байерн

Баварският колос отпада във втория кръг за Купата на Германия втори пореден сезон

2 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Борусия Мьонхенгладбах се подигра с Байерн Мюнхен и го размаза с 5:0 в среща от втория кръг в турнира за Купата на Германия. Така рекордьорът по трофеи (20) отпада за втора поредна година на този етап.

Възпитаниците на Ади Хютер тотално надиграха хегемона през първото полувреме и още до 21-ата минута водеха с 3:0. Куадио Коне откри рано-рано, а две попадения добави кошмарът на баварците напоследък Рами Бенсебайни.

Могъщият Байерн отдавна не беше изглеждал толкова страхлив и немощен, отправяйки първия си точен удар чак към края на първата част. Домакините дори можеха да съжаляват, че не водят с по-голяма разлика на почивката срещу звездната формация от Мюнхен.

Брийл Емболо обаче не беше казал тежката си дума и изригна с два гола при подновяването на играта, за да ликвидира интригата. За Гладбах това е първи успех над Байерн в турнира от седми опит.