Дунав удари Арда като гост

Русенци шокираха съперника два пъти с първите си два точни удара

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Дунав победи Арда с 2:0 като гост на стадион "Локомотив" в Пловдив в среща от група "Б" на втората осмица на родното футболно първенство.

Дунав поведе в 23-ата минута с красив гол с глава след удар в далечния ъгъл на Григор Долапчиев, а минута по-рано домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Стойчо Атанасов.

Четвърт час след първия гол, гостите вкараха и втори, дело на Свилен Щерев. След час игра пък Дунав можеше да води с 3:0, но Ндонгала и Щерев пропуснаха в рамките на няколко секунди. Най-чистото положение за Арда дойде в 75-ата минута, когато Матеус Леони разтресе напречната греда с удар отблизо.

Загубата попречи на домакините да изпреварят Ботев (Пловдив) и да оглавят класирането (31 срещу 33 точки), докато русенци се изравниха по точки (22) с Ботев (Враца) на останалите две места.