Дженоа разби Кротоне с 4:1

След седмица Дженоа има визита на НаполиНаполи, а Кротоне приема Милан

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Дженоа записа убедителна победа с 4:1 при домакинството си на Кротоне от първия кръг на Серия “А”.

“Грифоните” взеха ранен аванс от два гола. Още в 6-ата минута Матия Дестро засече центриране по земя на Паоло Гилионе. Само четири минути по-късно ветеранът Горан Пандев прехвърли противниковия вратар и така удвои преднината на тима. В 28-ата минута Еманюел Ривиер намали изоставането на новаците, възползвайки се от остро центриране на Салваторе Молина. В 34-ата обаче новото попълнение Давиде Дзапакоста направи пробив и се разписа с прецизен далечен удар. В 75-ата друг дебютант - Марко Пяца, оформи крайното 4:1 с шут по земя в далечния ъгъл на вратата.

След седмица Дженоа има визита на НаполиНаполи, а Кротоне приема Милан.