Джокович би и този път не псува

Сърбинът отвя Ричардас Беранкис от Литва, среща Лоренцо Музети за място на 1/4-финалите

3 годиниТенис 3 Симеон Кисьов

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за 12-и пореден път за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". Шампионът от 2016 година и миналогодишен финалист надделя без особени затруднения над Ричардас Беранкис (Литва) с 6:1, 6:4, 6:1 за 92 минути.

34-годишният Ноле не допусна пробив в мача, като пласира 30 печеливши удара срещу 20 на съперника. Сърбинът допусна едва 18 непредизвикани грешки срещу 35 на Беранкис, като днес определено играта му вървеше и нямаше изпускане на нервите и псувни, както по време на мача му с Пабло Куевас.

"Безпроблемен мач за мен. Доста съм самокритичен, можеше да бъде и по-добре, но особено в първия и в третия сет сервирах отлично. Той е бърз тенисист, играе рисково, с много плоски удари. Опитах се да го поставя под натиск и да не му позволя да използва силните си страни. Получи се", коментира доволният Ноле.

Джокович ще срещне за място на четвъртфиналите италианеца Лоренцо Музети, който надделя над сънародника си Марко Чекинато в много оспорван мач с 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.

Номер 10 в схемата Диего Шварцман (Аржентина) също продължава напред след 6:4, 6:2, 6:1 над 37-годишния германски ветеран Филип Колшрайбер.

Шварцман, полуфиналист от миналия сезон, очаква друг германец Ян-Ленард Щруф в четвъртия кръг.

Щруф отстрани 18-годишния испански дебютант в основната схема на "Ролан Гарос" Карлос Алкарас с 6:4, 7:6(3), 6:2. Така той изравни най-доброто си постижение в Париж от 2019 година.