Джокович се поизпоти на старта на "Уимбълдън"

Дъжд и труден трети сет за сърбина в Лондон

10 месецаТенис 7 Симеон Кисьов

Световният №2 и действащ шампион на "Уимбълдън" Новак Джокович започна с победа с 6:3, 6:3, 7:6 (7:4) участието си в Лондон. Сърбинът се справи с аржентинеца Педро Качин за 2 часа и 14 минути.

Срещата бе прекъсната заради дъжд след първия сет и се наложи двамата да почакат около час, за да подновят битката.

В първия сет сърбинът изненадващо бе пробит още в третия гейм и Качин поведе с 2:1, но Джокович веднага върна пробива, за да изравни, след което спечели подаването си. Той успя спечели още един сервис на съперника си за 5:3, а след това затвори и частта.

Вторият сет започна с пробив на Новак Джокович, който владееше инициативата през цялото време, а след това направи още един пробив за крайното 6:3.

Третата част се оказа най-оспорвана. Не беше допуснат нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него рекордьорът по титли в Големия шлем поведе с 3:0, но след това загуби едно от подаванията си. При 6:2 той имаше четири мачбола, като пропусна първите два, но след това успя да затвори мача при 7:4.

Във втория кръг Новак Джокович ще играе срещу австралиеца Джордан Томпсън, който направи драматичен обрат срещу американеца Брендън Накашима при 2:6, 2:6, 6:4, 7:6 (4), 6:3 в мач, продължил повече от 3 часа и половина.