Джокович се разправи със словенец на „Ролан Гарос“

Сърбинът с осма поредна победа без загубен сет

2 годиниТенис 1 Симеон Кисьов

Лидерът в световната ранглиста при мъжете Новак Джокович се класира за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“, след като се наложи с 6:3, 6:3, 6:2 над Аляж Бедене (Словения). Това беше осма поредна победа на Джокера без загубен сет.

Ноле беше по-агресивен на корта още от самото начало. Решителен за успеха в първия сет се оказа пробив, който сърбинът направи в шестия гейм.

Във втората част Джокович загуби само две точки при собствен сервис. Той проби за 2:1, а след това приключи частта с нов брейк за 6:3.

Третият сет не бе по-различен. Ноле проби сервиса на Бедене за 3:1, а след това направи още един в самия край на мача. В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Диего Шварцман, който по-рано днес елиминира Григор Димитров.