Джокович възкръсна срещу Синер

Италианецът с контузия в глезена в края на четвъртия сет

2 годиниТенис 10 Симеон Кисьов

Новак Джокович (Сърбия) победи Яник Синер (Италия) с 3-2 (5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2) в битката за определяне на първия полуфиналист на "Уимбълдън".

На 1/8-финалите двамата отстраниха съответно Тим Ван Райтховен с 3-1 и Карлос Алкарас със същия резултат. Срещата бе трета помежду им, като сърбинът има три успеха.

Първият сет започна отлично за Джокович, който проби Синер за 2:0. Сърбинът можеше да го направи още веднъж при 4:1, но не успя, след което се пропука за 4:3. Синер пропиля шанс да поведе при 4:4, но го направи за 6:5, след което затвори сета със 7:5.

Вторият сет стартира с размяна на по един гейм, като Синер проби съперника за 2:1. При 4:2 за италианеца Джокович отново се пропука, а след като загуби и последния гейм в мача, изостана с 0-2 сета.

Третият тръгна добре за сърбина и той проби Синер за 3:1. При 5:3 пропусна да го направи отново, но затвори частта при 6:4 със свой сервис.

Четвъртият сет бе изцяло в полза на Джокович, който направи два пробива в първите три гейма. Първият гейм за Синер дойде при 4:0, а при 5:2 италианецът пропусна възможност за пробив. При едно от следващите разигравания Синер стъпи накриво, но продължи играта. Италианецът опита да се противопостави на Джокович, но сърбинът взе сета при четвъртата си възможност.

Травмата в глезена явно повлия сериозно на играта на Синер, който все пак бе пробит за 2:1. Последваха няколко гейма на нула, а Джокович поведе уверено с 5:2 със втори пробив. Сърбинът затвори сета и мача с гейм на нула за крайното 6:2.

По-късно днес предстои другия мач от 1/4-финалите - Давид Гофен срещу Камерън Нори. При дамите е ясна първата полуфиналистка. Това е германката Татяна Мария, която се справи със сънародничката си Юле Ниймайер с 4:6, 6:2, 7:5.