Етър разби Витоша с 6:2

Тонислав Йорданов дебютира с попадение за "болярите"

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Етър разби Витоша като гост с 6:2 в мач от 23 кръг на efbet Лига. Срещата в Бистрица първо регистрира най-резултатно първо полувреме, в което бяха вкарани пет попадения, а крайният резултат влезе в аналите като най-резултатен в елита ни този сезон.

Головата фиеста започна с три попадения за Етър до 15-ата минута. Александър Дюлгеров с глава, а след него Милчо Ангелов и Яни Пехливанов направиха резултата класически. Попадението на Ангелов може да бъде записано и като автогол, тъй като Веселин Минев чукна топката миг преди тя да влезе във вратата.

Витоша върна едно попадение от дузпа в 30-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Огнянов, а точен бе Кристиян Кочилов. Тимът Етър обаче бързо върна аванса си от три гола, след като в 40-ата минута Зюмбулев сбърка, сваляйки топката с глава към Флорент Боджадж, който с удар от около 20 метра отбеляза за 4:1.

През втората част паднаха още три гола. Илия Димитров върна един гол за домакините в 58-ата минута.

Етър обаче отговори с две попадения за 11 минути и реши всичко. Иван Стоянов записа името си сред голмайсторите, а след това асистира на дебютиралия за Етър Тонислав Йорданов, който е под наем от ЦСКА.

Етър събра 23 точки и се изкачи на 10-ата позиция, а Витоша продължава да бъде на дъното с едва 5 точки.