Евертън надви Кристъл Палас с 3:2

Успехът за „карамелите“ на „Гудисън Парк“ дойде след голове на Майкъл Кийн, Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Евертън си гарантира оставането във Висшата лига след драматична победа с 3:2 над Кристъл Палас в мач от 37-ия кръг на шампионата. Успехът за „карамелите“ на „Гудисън Парк“ дойде след голове на Майкъл Кийн, Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин.  Преди това, за „орлите“ точни бяха Жан-Филип Матета и Джордан Аю.

Мачът започна по-добре за домакините, които стигнаха до добра ситуация в 16-ата менута. Тогава обаче Ричарлисон стреля от пряк свободен удар и нацели напречната греда.

Пет минути по-късно трибуните на „Гудисън Парк“ замлъкнаха, след като Еберечи Езе центрира много хубаво и в наказателното поле Жан-Филип Матета с глава прати топката в мрежата – 0:1.

В 36-ата минута гостите от Лондон удвоиха, като точен бе Джордан Аю, който се разписа при добавка.

Хората на Франк Лампард излязоха с нож между зъбите след почивката и още в 54-ата минута върнаха едно попадение. След добра многоходова атака топката стигна до Мейсън Холгейт, който я предостави на Майкъл Кийн и централният защитник заши топката в мрежата на Палас.

В 75-ата минута Ричарлисон бе на точното място в точното време и стигна до една топка в наказателното поле, пращайки я зад Джак Бътланд – 2:2.

Десет минути след това обратът бе пълен. Демарай Грей намери Доминик Калвърт-Люин в наказателното поле и нападателят с глава прониза вратата на „орлите“, донасяйки победата на „карамелите“, която означава, че тимът ще играе във Висшата лига и през следващия сезон.