Евертън временно се намести в топ 4

Ричарлисон отбеляза единствения гол в 65-ата минута, когато засече с глава центриране на резервата Гилфи Сигурдсон

3 годиниФутбол 4 Симеон Кисьов

Евертън поне временно влезе в топ 4 на временното класиране на Премиър лийг, след като сломи с 1:0 Уест Бромич като гост. Ричарлисон отбеляза единствения гол в 65-ата минута, когато засече с глава центриране на резервата Гилфи Сигурдсон. Бразилецът се разписа в четвърти пореден мач в Премиър лийг.

Сам Алардайс заложи на същия състав, който победи Брайтън в събота. Семи Ажай се върна след наказание, но остана на пейката за началото. Евертън отново бе без Том ДейвисТом Дейвис и Хамес Родригес. Карло Анчелоти направи две промени в сравнение с мача със Саутхамптън. Бернард и Алекс Иуоби започнаха за сметка на Алан и Гилфи Сигурдсон.

Може би изненадващо УБА бе по-активният отбор в началото. Най-добрата ситуация за домакините бе още във втората минута, когато Мбайе Диан бе близо до това да се разпише с глава, но Джордан Пикфорд се намеси великолепно. Диан си помисли, че все пак е донесъл равенството на своя отбор в добавеното време на мача, когато прати топката във вратата на гостите, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради тънка засада на сенегалеца.

С този успех Евертън се придвижи от седмо до четвърто място, но още тази вечер "карамелите" могат да бъдат свалени оттам, след като завърши дербито между Ливърпул и Челси. УБА остава на предпоследната позиция.