Фалстарт на България на олимпийската квалификация срещу Полша

Нашите взеха първия гейм, но допуснаха обрат

4 годиниВолейбол 7 Телевизия Евроком

Със загуба започна битката на женския ни национален отбор по волейбол за Олимпиадата в Токио това лято. Нашите загубиха с 1-3 от Полша в холандския град Апелдоорн, макар да взеха първия гейм с 25:23. Във втория загубихме на 20, в третия на 19, а в последния на 22.Най-резултатна за България в мача бе Елица Василева с 15 точки, следвана от Гергана Димитрова с 12, а за Полша Малвина Смажек-Годек заби 24 точки. Утре играем с домакина Холандия (20:30 часа), а в четвъртък с Азербайджан.За последно женският национален отбор на България се класира за Олимпийските игри през 1980 година. През лятото българските волейболистки бяха на крачка от квота, но допуснаха загуба от класния тим на САЩ с 2:3, въпреки че имаха преднина в геймовете при 2:1.