Фиорентина откри сезона в Серия “А” с успех над Торино

4 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Фиорентина победи Торино с 1:0 на “Артемио Франки” в първия мач от новия сезон в Серия “А”.

Двамата вратари се представиха блестящо в този двубой. В 22-ата минута Бартломей Драговски отрази опасен изстрел на Алекс Беренгер, а в добавеното време колегата му Салваторе Сиригу изби удар с глава на Кристиан Куаме. В 47-ата минута Кристиано БирагиКристиано Бираги се разписа, но се оказа в положение на засада. В 78-ата Федерико Киеза се справи с Кристиан Ансалди и центрира към Гаетано Кастровили, който прати топката в празната врата за победното попадение в срещата.

Във втория кръг Фиорентина ще има тежко гостуване на Интер, а Торино ще посрещне на своя стадион Аталанта.