Фиорентина победи Верона с 2:0

Тогава при продължителна тяхна атака Роландо Мандрагора беше изведен в наказателното поле, като той на свой ред пусна пас и Николас Гонсалес оформи крайния резултат с удар отблизо

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Отборът на Фиорентина прекъсна кошмарната си серия от седем мача без победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Верона с 2:0 в мача помежду им от седмия кръг на Серия "А".

"Виолетовите" поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Жонатан Иконе направи успешен пробив и го завърши с точен удар по земя. След още 13 минути те получиха правото да изпълнят дузпа за фал на Диего Копола срещу крилото. Изпълнението на Кристиано Бираги от бялата точка обаче беше твърде разочароващо и Лоренцо Монтипо съумя да го спаси. Малко след това Тома Анри се разписа за гостите, но при вдигнат флаг за засада. След почивката темпото на игра спадна, но домакините все пак стигнаха до втори гол в самия край на редовното време. Тогава при продължителна тяхна атака Роландо Мандрагора беше изведен в наказателното поле, като той на свой ред пусна пас и Николас Гонсалес оформи крайния резултат с удар отблизо.