Фиорентина разби ''сърцата'' в Шотландия

2 годиниФутбол 5 Симеон Кисьов

Фиорентина се саморазправи с шотландския Хартс, надвивайки го с 3:0 като гост в двубой от Група „А“ на Лига Европа. Успехът за „Ла Виола“ дойде след попадения на Роландо Мандрагора, Кристиан Куаме и Лука Йович. Така холата на Винченцо Италиано се измъкнаха от дъното в групата и са на второ място с 4 точки, докато Хъртс е с 3 на 3-ата позиция.

Терорът на италианците започна още в 4-ата минута, когато Алекса Терзич показа брилянтна техника и центрира в наказателното поле, където Роландо Мандрагора с глава порази вратата на домакините.

В 13-ата минута Лука Йович получи шанс да се разпише от десетина метра, но ударът му с глава мина над напречната греда. Натискът на гостите продължи и в следващите десетина минути Йович и Игор пропуснаха добри положения за тима от Флоренция.

Логичното се случи в 42-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар топката стигна до Кристиан Куаме, който с акробатично изпълнение заби втори гол за Фиорентина.

В добавеното време на първата част Хартс стигна до най-чистото си положение в мача до този момент, но Джош Гинели видя как Пиерлуиджи Голини спаси удара му по земя.

Три минути след началото на втората част Люис Нийлсън получи директен червен картон за грубо нарушение, което принуди съдията Ерик Ламбрехт да го изгони.

С човек по-малко домакините нямаха особени шансове и в 79-ата минута инкасираха трети гол,  дошъл след комбинация между Куаме и Йович, при която сърбинът прокара топката покрай вратаря Крейг Гордън.

В другия мач от групата Ригас и Истанбул Башакшехир завършиха наравно 0:0, като след този мач турският тим е пръв във временното класиране, а латвийците са последни.