ФЛУМИНЕНЗЕ ПОБЕДИ ФЛАМЕНГО С 2:1

СЛЕД 11 КРЪГА ЛИДЕР В БРАЗИЛИЯ Е ПАЛМЕЙРАС С 22 ТОЧКИ

8 годиниБразилейро 1 Телевизия Евроком

Флуминензе спечели и второто си за сезона дерби на Рио де Жанейро , което се състоя на 2500 км на Североизток в град Натал.
Символичните в случая гости победиха с 2:1 Фламенго, който не успя да запише успех и в третия си домакински мач далеч от Рио.
Автогол даде аванс на Флу, след като в 48-ата минута Уилян Аръо прати топката в собствената си мрежа. Фламенго изравни бързо, като 10 минути по-късно перуанецът Хосе Паоло Гереро надхитри защитата и вкара първия си гол за сезона.
Златният жокер на Флуминенсе се оказа Ришарлисон. 19-годишният нападател влезе в игра в 71-ата минута, в 75-ата се възползва от безумен гаф в отбрана на Рафаел Вас и донесе успеха на гостите, но още 5 минути по-късно се контузи и беше изнесен на носилка.
След 11 кръга лидер в Бразилия е Палмейрас с 22 точки, Сантос излезе на трета позиция с голямата си победа в дербито на Сао Пауло срещу едноименния тим с 3:0. Втори остава Интернасионал, който загуби изненадващо на свой терен с 2:3 от Ботафого.