Франция съсипа завръщането на Куман

1 годинаФутбол 2 Симеон Кисьов

Франция стартира по най-добрия начин квалификациите за Европейското в Германия, надделявайки с 4:0 над Нидерландия при завръщането на Роналд Куман начело на "лалетата".

"Петлите" бързо се решиха мача. Поведоха още във втората минута с гол на Антоан Гризман, а шест минути след това резултатът вече беше 2:0, след като Дайо Упамекано вкара. В 21-ата минута Антоан Гризман се разписа за 3:0. Малко преди края Килиан Мбапе вкара второто си попадение в двубоя, а в добавеното време на срещата Мемфис Депай пропусна дузпа.

Франция поведе рано-рано в двубоя. Още във втората минута Гризман отне от Тейлор, който подаде към Коло Муани, а той пусна към Килиан Мбапе - звездата на ПСЖ върна на Гризман и футболистът на Атлетико Мадрид прати топката във вратата на Яспер Силесен.

В 8-ата минута Анотан Гризман центрира от свободен удар, Силесен не се намеси добре и Дайо Упамекано бе най-съобразителен в ситуацията, пращайки топката отблизо във вратата.

В следващите минути Нидерландия опита да овладее инициативата, но без да застрашат Менян.

В 22-ата минута Мбапе остана сам срещу Силесен след дборо движение на Коло Муани и не сбърка за 3:0.

В 33-ата минута Шави Симонс намери Мемфис Депай, но десетката на "лалетата" стреля покрай вратата. В добавеното време на първата част Депай центрира от свободен удар, но Муани изчисти топката.

В началото на втората част Мбапе пробва изстрел от границата на наказателното поле, но Силесен лесно улови. В 58-ата минута Депай отново пробва мерника си от пряк свободен удар, който Менян с доза късмет отрази.

Три минути след това Мбапе се впусна в атака, но не успя да я завърши, след като топката му бе отнета.

В 78-ата минута Силесен отново трябваше да се намесва, след като нидерландската защита не се справи по най-добрия начин и топката стигна до Мбапе, който стреля силно по посока вратата.

В 86-ата минута влезлият като резерва Муса Диаби прати топката във вратата на Силесен, но голът не бе зачетен заради засада. Две минути по-късно "петлите" все пак стигнаха до четвърти гол. Мбапе пое топката, проби към наказателното поле и насочи топката към долния ляв ъгъл.

В добавеното време на срещата Упамекано игра с ръка, което доведе до дузпа за Нидерландия, но изстрелът от бялата точка на Депай бе отразен от Менян.