Германия победи Холандия с 3:2

Холандия и Бундестимът сътвориха спиращ дъха спектакъл в Амстердам

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Германия победи Холандия като гост с 3:2 в двубой с две лица от квалификационна група "С" за класиране на Евро 2020. Бундестимът изигра много силно първо полувреме, в края на което заслужено се оттегли с два гола преднина, дело на бързаците Лерой Сане и Серж Гнабри. При ударите към двете врати момчетата на Йоги Льов имаха предимство от 7:6 за първите 45 минути.След почивката обаче гостите не действаха със същата острота, като навярно заслуга за това имаше ранното попадение с глава на Матайс де Лихт. В средата на второто полувреме Мемфис Депай изправи зрителите на крака с изравнително попадение след колективна грешка в отбраната на противника.В 90-ата минута Германия все пак изненадващо и доста нелогично стигна до победния гол чрез Нико Шулц, който получи хубаво подаване от Марко Ройс.И двата отбора имат по три точки на сметката си, но германците са с мач по-малко. Лидер с 6 пункта е Северна Ирландия.