Гол в последните секунди донесе точка на Етър

Етър взе точка при гостуването си в Коматево

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Гол в последната минута на добавеното време донесе равенството на Етър като гост на Ботев (Пловдив). Двубоят бе официален дебют на Петър Пенчев начело на "канарчетата", но той едва ли ще го запомни с добро заради изпуснатата победа.

Ботев откри резултата през първото полувреме с единствената голова ситуация пред една от двете врати. Тодор Неделев центрира по земя, Ангелов и Христо Иванов си попречиха и топката мина между тях, а на празна врата Джонатан Перейра не сгреши - 1:0.

Етър излезе доста по-офанзивно през второто полувреме и потърси равенството. Пехливанов пропиля отличен шанс, след като се озова сам срещу Аргилашки, но не успя да реализира. Атанас Илиев пък пропиля две добри ситуации за Ботев.

И когато изглеждаше, че пловдивчани ще вземат три точки, се стигна до центриране пред тяхната врата и карамбол. В крайна сметка Преслав Боруков успя да стигне до топката и да я прати към вратата, а Аргилашки бе безпомощен - 1:1.

Етър вече има две точки в актива си, след като записа второ поредно равенство. Ботев пък е с 9 точки на 12-ата позиция.