Голям талант донесе точка на Локо (Сф)

"Моряците" приемат "Валентин Николов наказа Черно море"

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Големият талант Валентин Николов донесе точката на Локомотив (София) в гостуването на Черно море от осмия кръг на Efbet Лига, завършило 1:1. 17-годишният атакуващ халф влезе като резерва в 78-ата минута и в 84-ата прониза стража на "моряците" Георги Георгиев с отлично изпълнение на пряк свободен удар. За Николов това е първи гол в елита.

Преди това - в 9-ата минута, Родриго Енрике беше дал преднина на тима на Илиан Илиев.

Варненци повече могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, тъй като имаха повече шансове от гостите от столицата. На няколко пъти обаче вратарят Александър Любенов блесна със спасявания, разочаровайки "моряците".

За Локомотив (София) това е трети пореден мач без загуба в първенството. Избраниците на Иван Колев спечелиха с 2:1 срещу Пирин (Благоевград) в предишния кръг, а по-рано направиха 1:1 и с Арда в Кърджали. "Железничарите" са на осмото място с 9 точки, докато Черно море има 12 и заема четвъртата позиция във временното класиране.