Голяма изненада в групата на Лудогорец

Антверпен победи Тотнъм

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Антверпен поднесе изненадата в първите мачове за вечерта от груповата фаза на Лига Европа и победи като домакин с 1:0 Тотнъм. Двата отбора са в групата на Лудогорец.

Антверпен, който победи в първата си среща българския шампион в Разград, сега изненада неприятно и тима на Жозе Моуриньо. Единственото попадение в срещата бе дело на Лиор Рефаелов.

Белгийците по никакъв начин не отстъпваха на лондончани и създадоха редица опасности пред вратата на Лорис.

Бейл и Ло Селсо тормозиха пък отбраната на домакините, които обаче успяха да излязат напред през първото полувреме. Грешка в центъра при изнасяне на топката позволи на Диомерси Мбокани да открадне топката и да организира бърза контраатака. Последва пас към Лиор Рафаелов, който очи в очи с вратаря Уго Лорис, нямаше как да сгреши - 1:0.

Жозе Моуриньо направи 4 промени в стартовия състав още на почивката и на терена се появиха Ерик Ламела, Хьон-Мин Сон, Лукас Моура и Пиер-Емил Хойберг.  Смените раздвижиха играта на "шпорите", но домакините удържаха преднината си и записаха нови три точки.

Така Антверпен е лидер с 6 точки, докато Тотнъм и ЛАСК са с по 3. На последно място в група "J" е Лудогорец без спечелена точка.