Гризман даде успешен старт на годината за "Атлетико" (Мадрид)

Французинът се разписа на два пъти при 3:1 срещу Леванте, Торес гледа от трибуните

9 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Атлетико Мадрид започна с победа 2015-а година, след като се наложи на „Висенте Калдерон” над Леванте с 3:1. Двубоят бе първи от 17-ия кръг на шампионата.
На трибуните бе Фернандо Торес, чийто трансфер ще бъде официален в понеделник и той ще може да дебютира в градското дерби с Реал за Кралската купа в сряда.
В основата на успеха отново бе Антоан Гризман, който отбеляза два гола и стартира годината, така както завърши миналата, след като в последния мач на състава за 2014-а отбеляза хеттрик за триумфа над Атлетик Билбао.
Триумфът увеличи актива на отбора на 38 точки и той остава на трето място. В същото време валенсианци остават с 15 и продължават битката за оцеляване.
Всичко започна добре за домакините, защото в 18-ата минута Гилерме Сикейра проби отлично отляво, след което центрира великолепно и на близката греда Антоан Гризман се измъкна и засече с глава, откривайки резултата.
Домакините продължиха да владеят инициативата и малко след почивката удвоиха аванса си. Тогава Хуанфран достави добра топка в наказателното поле и Марио Манджукич стреля. Вратарят Мариньо спаси, но Гризман бутна топката зад голлинията, въпреки усилията на стража на съперника. Все пак останаха съмнения дали топката е влязла във вратата, а и сякаш Манджукич докосна топката с ръка по-рано в ситуацията.
Гостите върнаха интригата в 62-ата минута, когато току що влезлия от пейката Набил Ел Жар засече ниско центриране и отбеляза. Това притесни малко Дюшекчиите, но пък не се стигна до опасни ситуации пред тяхната врата.
В 82-ата минута интригата приключи. Тиаго центрира в наказателното поле, там вратарят на Леванте тръгна да излиза, но закъсня и Диего Годин с глава прати топката във вратата, оформяйки победата с третия си гол за сезона.