Интер дръпна на върха

Миланският гранд вече с 6 точки аванс пред градския съперник

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Интер (Милано) поведе уверено в класирането след 25-ия кръг на италианската Серия "А" след успех с 2:1 като гост над бившия тим на Христо Стоичков и Валери Божинов - Парма.

Интер можеше да открие резултата още във втората минута, но центрирането на Хакими беше пресечено. Последва отговор на Парма и удар на Ясмин Куртич, но също без резултат.

Ромелу Лукаку пропусна да вкара за Интер в края на първата част, но десет минути след почивката подаде на Алексис Санчес за първия гол в срещата (1:0).

Малко след изтичането на час игра двамата повториха комбинацията и чилиецът се разписа за втори път (2:0).

Парма се добра до почетен гол в 71-ата минута, в която Ернани се разписа с удар по земя.

Интер вече води с 6 точки пред градския си съперник Милан, а Ювентус е с 4 точки и мач по-малко от "росонерите" на третата позиция.