Интер взе само точка в Киев

"Нерадзурите" завършиха наравни при визитата си на Шахтьор (Донецк)

3 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Шахтьор (Донецк) и Интер завършиха 0:0 във втори си мач от група B на Шампионската лига и така украинският тим задържа първата позиция в групата. Главен съдия на срещата бе българинът Георги Кабаков.

„Нерадзурите“ бяха по-активни през първата част и положенията пред вратата на домакините се редяха едно след друго, но стражът Анатоли Трубин се представи на ниво и спаси удари на Лукаку и Барела, който в 16-ата минута нацели напречната греда.

В 42-ата минута топката за втори път се удари в напречната греда зад Анатоли Трубин, но този път след удар на Ромелу Лукаку от пряк свободен удар.

И през втората част гостите продължиха да диктуват действията на терена. В 54-ата минута Лаутаро Мартинес пропусна от изгодна позиция, а в 76-ата Ромелу Лукаку падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но Георги Кабаков не посочи бялата точка и ядоса „нерадзурите“.

До края на мача Шахтьор се справи с нападенията на Интер и си спечели точка в Киев, като вече има 4 актива си. Италианският гранд пък е с една точка.