Италия взе бронза в Лигата на нациите

Гол в началото на втората част и дузпа донесоха успеха на "скуадрата"

2 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Италия победи Белгия с 2:1 в спор за третото място на турнира Лигата на нациите. Двата тима загубиха на полуфинал от Испания (1:2) и Франция (2:3), които от 21:45 часа днес се изправят в спор за трофея. Италия и Белгия играха за последно в 1/4-финал на Евро 2020, когато "адзурите" отново спечелиха със същия резултат.

Двубоят им в Торино днес започна с шанс за домакините, но удара на Джакомо Распадори беше блокиран. Белгия отвърна с удар в гредата на Алексис Салемакерс минути по-късно. В края на първата част Федерико Киеза пропусна още една добра възможност за Италия, но Куртоа спаси.

Минута след почивката италианците поведоха с гол на Николо Барела, разписал се с шут в долния ляв ъгъл (1:0).

След час игра Белгия за втори път в мача удари гредата, като този път това стана след изстрел на Миши Бачуаи. Малко след това реферът Сърджан Йованович отсъди дузпа за фаул срещу Киеза, а Доменико Берарди преодоля Куртоа от бялата точка (2:0).

Белгия не се отказа от това да търси поне почетен гол, но гредата за трети път спря тима от попадение след силен шут на Яник Ферейра Караско.

Гол във вратата на Италия за финалното 2:1 все пак падна минути преди края, когато 20-годишният Шарл де Кетелер беше изведен от Кевин де Бройне и прекара топката между краката на Джанлуиджи Донарума (2:1).