ЮНОШИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ С ПОБЕДИТЕ

СЛЕД ИНФАРКТНА ПОБЕДА, МЛАДИТЕ БАСКЕТБОЛИСТИ ПРОДЪЛЖАВАТ БЕЗ ЗАГУБА

9 годиниБаскетбол 5 Телевизия Евроком

Инфарктен успех със 75:74 постигна юношеският национален отбор по баскетбол на Европейското първенство, Дивизия Б. Баскетболистите ни се наложиха над Беларус, и са без загуба във втората фаза, за разпределение на местата от 17 до 24-то.

Беларус води почти през целия мач, чак до последната четвърт, като през първото полувреме дори имаше аванс от 17 точки, след убийствена първа част от 30:13. България обаче спечели оставащите три части, а шест минути преди края на двубоя, за първи път изравни, при 60:60. В последната част България се наложи с 26:16, което донесе и успеха.

Страхотен процент на стрелба за две точки бе в основата на победата, като нашият тим направи и само 14 грешки.

Четирима играчи от България завършиха с двуцифрен точков актив. 21 точки и осем борби записа Николай Николов, като крилото на Лукойл направи най-силния си мач до момента.

На една борба от пореден дабъл-дабъл остана Йордан Минчев, който приключи с 15 точки и девет борби.

14 точки вкара и Цветомир Куртев, а Спас Николов приключи с 11, включително и с последния кош за България в мача.