КАДЕТИТЕ ЗАПОЧНАХА С УСПЕХ

МОМЧЕТАТА ПОСТИГНАХА КАТЕГОРИЧНА ПОБЕДА НАД ШОТЛАНДИЯ НА СТАРТА НА ЕВРОПЕЙСКОТО

9 годиниБаскетбол 5 Телевизия Евроком

Националният отбор за кадети до 16 години започна ударно Европейското първенство в София, с победа над Шотландия с 90:37.

Българският тим изигра фантастично първо полувреме, след което водеше с 57:17, и след почивката нямаше проблеми да довърши съперника.

Шотландският отбор далеч не беше мерило за качествата на националите ни, като островитяните направиха 42 грешки в двубоя, и стреляха ужасяващо.

Четирима играчи от състава на Мануел Марков завършиха с двуцифрен актив, като наставникът разпредели минутите между всички. С 21 точки и отличен мач се отчете Евгени Василев. 16 точки добави Ивайло Тонев, а 10 вкара Пламен Василев. Власиян Аврамов приключи с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби.

Преди мача на България се проведе и официалното откриване на Европейското първенство, Дивизия Б, на което София е домакин. Кметът на столицата Йорданка Фандъкова уважи церемонията, а на първия мач на нашите присъстваха и доста родни треньори и баскетболисти.

Днес България приема Румъния в зала "Триадица", от 18.15 часа, а входът е свободен.

Всички мачове на България от първата фаза са от 18.15 часа.