Казийски и Стойчев докосват нов трофей

Тренто на финал за Купата на Италия след драматична победа

9 годиниВолейбол 9 Телевизия Евроком

Воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Тренто се класира за финала в турнира за Купата на  Италия по волейбол. На полуфиналите в Болоня трентинци спечелиха драматично с 3:2 (22:25, 28:26, 19:25, 25:14, 15:10) срещу  Перуджа.

Бившият български национал Матей Казийски завърши с 15 точки стана трети по резултатност в състава на Тренто. Неговата заслуга за успеха бяха важните му точки и намеси в тайбрека, в който беше сред най-добрите на терена.

До момента Енърджи Трентино е печелил три пъти купата на  страната. Съперник на Стойчев, Казийски и компания ще бъде победителят от срещата между Кучине Лубе Банка Марке  и Модена Волей.

Тези два тима  играят по-късно тази вечер. Финалът за Купата на Италия по волейбол ще се играе в неделя от 18:00 часа българско време. Тренто ще преследва четвърти трофей от този турнир.