Хамбургер взе дербито и върна надеждите си за завръщане в елита

С този успех отборът на Тим Валтер временно се изкачи на трето място във Втора Бундеслига, като вече изостава само на три точки от лидера Санкт Паули

2 годиниФутбол 8 Симеон Кисьов

Хамбургер спечели градското дерби със Санкт Паули, след като постигна обрат през второто полувреме и стигна до успех с 2:1. С този успех отборът на Тим Валтер временно се изкачи на трето място във Втора Бундеслига, като вече изостава само на три точки от лидера Санкт Паули.

И двата отбора постигнаха победи над тимове от елита през седмицата и се класираха за Купата на Германия. Домакините започнаха вихрено и в първите 10 минути до три отлични възможности да поведат още в първите 10 минути. В този период и попадение на Глатцер не бе зачетено поради засада. Преимуществото на Хамбургер не даде резултат, а след половин час игра гостите поведоха. Голмайсторът на Санкт Паули Гуидо Бургщалер отбеляза 15-ия си гол в първенството за този сезон.

До почивката домакините пропуснаха още възможности, но съперникът им започна по-добре втората част. В 58-ата минута обаче Себастиан Шонлау изравни след удар с глава. Това даде по-голяма увереност на тима и в 70-ата минута Бакери Джата изведе напред Хамбургер. До края и двата отбора създадоха положения, но до нов гол не се стигна.