Хебър победи Локомотив (София) с 3:2

Тимът от Пазарджик записа трета победа от началото на сезона

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Хебър надви изненадващо представящия се силно Локомотив (София) с 3:2 в първи мач от програмата на 13-ия кръг в Efbet Лига на Националния стадион "Васил Левски", записвайки трети успех за сезона и първи под ръководството на Владимир Манчев. Венсан Марсел (3), Пламен Крумов (14) и Арсенио Валпорт (61) бяха точни за победата, а Илия Димитров (9) и Божидар Кацаров (21) изравняваха за "железничарите".

Съперниците сътвориха голово шоу през първата част, като началото бе в 3-ата минута, когато тимът от Пазарджик изненадващо поведе. Георги Търтов получи на десния фланг и комбинира със свободния Венсан Марсел, който преодоля вратаря Александър Любенов за 1:0. "Железничарите" бързо се отърсиха от шока и изравниха в 9-ата минута след груба грешка на Хадим Ндиае. Вратарят не се справи с центриране на Ивайло Найденов и изпусна топката при сблъсък с Пламен Крумов, а Илия Димитров не пропусна на празна врата да вкара за 1:1.

Четвърт час след началото Хебър върна аванса си от един гол след грешка на другия вратар Александър Любенов, който увисна при центриране от корнер на Богомил Божуркин, а юношата на столичани Пламен Крумов с глава прати топката в мрежата за 2:1.

В 21-ата минута Локомотив изравни с идентичен на втория гол на пазарджиклии. Красимир Милошев центрира от корнер към далечната греда, където сам беше Божидар Кацаров, който с хубав удар с глава се разписа за 2:2.

До края на първата част темпото спадна, а Локомотив владееше повече топката и опитваше да създаде ситуации за гол, но не успя да направи пълен обрат.

След почивката играта бе изравнена, а в 61-ата минута Хебър поведе за трети път. Венсан Марсел центрира отдясно, а Арсенио Валпорт изпревари Божидар Кацаров и с глава от близко разстояние преодоля Любенов за 3:2. Останаха съмнения за засада, но след дълго преразглеждане на ситуацията ВАР не намери нищо нередно.

Гостите опитаха да притиснат съперника си в неговата половина, но домакините съумяха да запазят стабилност във фаза защита. В 84-ата минута защитникът Каду Дурвал остана непокрит в наказателното поле и от непосредствена близост пропусна да вкара изравнителен гол. В ответната атака Марсел Венсан промуши топката между краката на играч от Локомотив, Търтов пое и стреля, но Любенов спаси. Вратарят на столичани трябваше да прави ново спасяване само секунди по-късно, когато Крумов стреля мощно в центъра на врата.

След третата си победа за сезона Хебър събра 10 точки и заема 13-а позиция във временното класиране. Локомотив (София) допусна четвърта загуба и е шести с 21 точки.